
Dr Katarzyna Mowel

Jestem specjalistą psychiatrii z wieloletnim doświadczeniem, absolwentką Akademii Medycznej we Wrocławiu. Doświadczenie zawodowe zdobywałam w Szpitalu Psychiatrycznym w Stroniu Śląskim, Oddziałach Psychiatrycznych w Wałbrzychu, Zakładzie Farmakologii Klinicznej we Wrocławiu, w Klinice Psychiatrii w Katowicach oraz wielu Poradniach Zdrowia Psychicznego na terenie Dolnego Śląska. Od 2008r. prowadzę Prywatną Praktykę Lekarską. Mam doświadczenie w organizacji i zarządzaniu placówką służby zdrowia w obszarze leczenia psychiatrycznego (kontraktowanie NFZ, zarządzanie zasobami ludzkimi). Od kilku lat moje zainteresowania krążą wokół nieinwazyjnych metod neurostymulacji układu nerwowego. Obecnie wykonuję z powodzeniem takie zabiegi w swojej praktyce lekarskiej. Nieustannie poszukuję nowych metod leczenia w psychiatrii wychodząc naprzeciw oczekiwaniom pacjentów. Jestem entuzjastą psychiatrii i neuropsychologii. Moja praca to nieustanna podróż w arkana neurosience do której zapraszam moich pacjentów. Dla każdego pacjenta tworzę indywidualny program leczenia w oparciu o jego zasoby i deficyty. Specjalizuję się w leczeniu ambulatoryjnym zaburzeń depresyjnych i lękowych (w tym lekoopornych), zaburzeń ze spectrum OCD, zaburzeń funkcji poznawczych w przebiegu chorób psychicznych (w tym otępień), zaburzeń osobowości, schizofrenii i innych zaburzeń psychotycznych.
Dr Maciej Lorenc
Jestem absolwentem Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu. Pracuję jako lekarz rodzinny, lekarz NiŚOZ, a także jestem rezydentem na Oddziale Psychiatrycznym Szpitala im. dra A. Sokołowskiego w Wałbrzych. Od kilku lat prowadzę również praktykę prywatną; zarówno stacjonarnie, jak i w ramach wizyt domowych, najbliższe mi są zagadnienia związane z leczeniem osób starszych ( w tym również zaburzeń psychicznych u takich osób ) - tzw. psychogeriatria oraz młodych pacjentów z pierwszymi epizodami chorób psychicznych w życiu. Poza leczeniem konwencjonalnym sięgam również po metody lecznicze Tradycyjnej Medycyny Chińskiej.
Dr Patrycja Marciniak
Jestem absolwentką Akademii Medycznej we Wrocławiu. Specjalista w dziedzinie neurologii od 2019 roku. Zawodowo przez wiele lat związana z Oddziałem Neurologii w Wałbrzychu. Oprócz prywatnej praktyki neurologicznej pracuję również w ramach poradni neurologicznych. Moim głównym obszarem zainteresowań są choroby naczyniowe mózgu.

Marta Zalewska

Pedagog, terapeuta, coach, doradca zawodowy, konsultant biologii totalnej (w trakcie zdobywania kwalifikacji). W roku 2004 ukończyłam Uniwersytet Wrocławski na kierunku pedagogika z resocjalizacją i terapią uzależnień, jednocześnie Wydział Nauk Społecznych Uniwersytetu Wrocławskiego na kierunku stosunku międzynarodowe, specjalność kreowanie wizerunku publicznego. W roku 2010 skończyłam studia podyplomowe i uzyskałam kwalifikacje do wykonywania zawodu Coacha. Od roku 2015 moje zainteresowania zawodowe związane są z systemowym ujęciem człowieka. W 2016 ukończyłam Dolnośląskie Centrum Psychoterapii i uzyskałam prawo do wykonywania zawodu systemowego terapeuty rodziny. W 2017 skończyłam studia podyplomowe i uzyskałam możliwość pracy jako doradca zawodowy. Pracuję w nurcie systemowym od roku 2018 (Wielkopolskie Towarzystwo Terapii Systemowej). W tym samym roku uzyskałam kwalifikacje do prowadzenia terapii krótkoterminowej, skoncentrowanej na rozwiązaniu ( Laboratorium Edukacji i Terapii Skoncentrowanej na Rozwiązaniu). Obecnie, jestem w trakcie szkolenia Recall Healing w Instytucie Wiedzy Waleologicznej i zdobywam kwalifikacje w zawodzie konsultanta totalnej biologii. Oprócz sesji indywidualnych, pracuję z parami i rodzinami. Szczególne miejsce w mojej pracy zajmują adolescenci i młodzi dorośli. Pracuję również z przedstawicielami biznesu, przedsiębiorcami. Wspieram w kreowaniu marki, podczas przekwalifikowania zawodowego, wypalenia zawodowego i szukania własnej ścieżki zawodowej. Bliskie jest mi całościowe podejście do człowieka, dlatego mój warsztat pracy dotyka ciała, umysłu, emocji i intelektu pacjenta. Wierzę w moc systemu rodzinnego, interesują mnie pojęcia związane z transgeneracyjnością i epigenetyką. Prywatnie jestem żoną, mamą, miłośniczką piękna przejawiającego się w sztuce, muzyce, przyrodzie. Szukam, zadaje pytania, obserwuje, odkrywam. Tym, którzy obdarzyli mnie zaufaniem - dziękuję, a Tych, których spotkam na swojej drodze zachęcam do wspólnego wzrastania i odkrywania wiary w lepsze dzisiaj i jeszcze lepsze jutro.
Lekarze współpracujący
Dr Daria Gorawska
Na co dzień pracuję jako lekarz rezydent w 4 Wojskowym Szpitalu Klinicznym we Wrocławiu, gdzie odbywam szkolenie specjalizacyjne z zakresu dermatologii i wenerologii. Wykonuję dermatoskopową ocenę zmian skórnych, jak również zabiegi z zakresu dermatochirurgii, (usuwanie znamion skórnych), medycyny estetycznej z użyciem toksyny botulinowej oraz osocza bogatopłytkowego. Jestem członkiem Polskiego Towarzystwa Dermatologicznego oraz International Dermoscopy Society. Stale podnoszę swoje kwalifikacje uczestnicząc w kursach oraz szkoleniach z zakresu dermatologii i medycyny estetycznej.
Dr Monika Matławska
Jestem absolwentką Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu. Aktualnie odbywam szkolenie specjalizacyjne z zakresu dermatologii i wenerologii. Poza obowiązkami lekarza klinicysty rozwijam się również naukowo pisząc prace i szkoląc studentów. W swojej codziennej pracy zajmuję się diagnostyką i leczeniem różnorodnych chorób skóry (m. in. łuszczycy, atopowego zapalenie skóry, łojotoku, chorób zakaźnych skóry) oraz jej przydatków (m. in. łysienie, choroby paznokci). Ponadto wykonuję dermatoskopową oceną zmian skórnych przy pomocy nowoczesnej aparatury diagnostycznej. W swoim postępowaniu diagnostyczno - leczniczym podchodzę kompleksowo do problemów zdrowotnych moich podopiecznych. Postępowanie terapeutyczne indywidualizuję zarówno do potrzeb pacjenta jak i aktualnych standardów medycznych.

Michał Pastuch

W 2018 roku ukończyłem naukę na uniwersytecie medycznym i od tamtego czasu pracuję wraz z pacjentami w zakresie medycznego wykorzystania kannabinoidów. Cały czas poszerzam swoją wiedzę i umiejętności. W swojej praktyce lekarskiej kieruję się indywidualny podejściem do pacjenta. Planując terapię biorę pod uwagę indywidualne potrzeby i preferencje pacjentów. Moim szczególnym obszarem zainteresowań są stres pourazowy i depresja, bezsenność, choroby neurodegeneracyjne, choroby autoimmunologiczne, padaczka, choroby nowotworowe.